Parfum BVLGARI - Black - €12|Samys-parfemy

 
 
 
 

BVLGARI

S507 Alternativní vůně k parfumu

BVLGARI - Black

Výrobce:BVLGARI
Kód:S50507
Dostupnost
Na skladě (Objem: 50ml): 2
Dostupnost: Do 24 hodín
Objem: 50ml: 390 Kč
Zvolte variantu:
NázevDostupnostCenaKoupit
Objem: 50ml
S50507
Do 24 hodín 390 Kč
Objem: 100ml
S100507
Do 24 hodín 728 Kč
Objem: 2ml
SV507
Do 24 hodín 26 Kč
Technické parametre:
Tabulka velikostí
:
Nákupem tohoto produktu získáte kredit ve výši 390 bodů.

Italský módní dům Bvlgari uvedl v roce 1998 na regály parfumerií nový unisex parfem s názvem Black. Svou jedinečnou kompozici, perfekcionismem ale zejména oblibou své příznivce se stal v roce 1999 pánskou vůní roku a může se pyšnit prestižním oceněním FIFI, které svou významností můžeme přirovnat k udělování filmového Oscara. Určen je pro muže a ženy z velkoměsta, kteří milují moderní životní styl bez hranic a omezení. Metropolitní styl, který nepodléhá módním trendům a kde každý prezentuje sama sebe. Parfemy Bvlgari Black jsou tvůrčí, odvážné, neokoukané a plné svobodomyslnosti bez ohledu na to co se od nich očekává. Zanechte za sebou nezapomenutelný dojem plný extravagance, elegance a rozporuplných pocitů.

Inspirativní parfém Black od Bvlgari se Vám otevře esencemi zeleného čaje, svěžího bergamotu a smyslné růže. Celá směs působí "černo" a kouřově. Hustotu, teplo a sametový opar jí dodávají santalové dřevo, cedr, Jamin av závěru kůže, abmra, vanilka, pižmo a dubový mech. Parfémy Bvlgari jsou vzrušujícími lektvary prekypujúcimi vybíravým vkusem, elegancí, šarmem a luxusem. Po Vašem vzájemném seznámení se parfem stane neodmyslitelnou součástí Vaší originální osobnosti nespoutaného stylu.

 

Hlava:

 • zelený čaj
 • bergamot
 • růže

Srdce:

 • santalové dřevo
 • ustoupit
 • jasmín

Základ:

 • Kůže
 • Ambra
 • pižmo
 • vanilka
 • Dubový dělat

 

 

Pojmenování bergamot prý pochází z tureckého jazyka a znamená princova hruška nebo kníže hrušek. S největší pravděpodobností proto, že se na hrušku nápadně podobá svým tvarem. Jedná se o voňavé ovoce, které barvou připomíná citron a velikostí pomeranč. Pěstuje se zejména v italské Kalábrii. Pobřeží slonoviny jej používají k výrobě bergamotového oleje av Turecku z něj dělají marmelády. V kosmetickém průmyslu je důležitá svěží citrusová vůně bergamotu při výrobě jemných parfémů. Parfuméři ji mají rády i jako stabilizátor parfému. Extrakt se získává lisováním. Bergamotové silice jsou také důležitým základem chutě a vůně čaje Earl Grey.

květy růží se umíme potkat skoro všude na severní polokouli naší planety v mírném podnebném pásmu. Velmi oblíbená je jako okrasná rostlina skoro každé domácnosti v interiérovém nebo exteriérovém provedení. Mohou dorůstat až do výšky až 7 metrů, ale existují i minimalistické odrůdy. Můžeme se setkat s více než 100 různými druhy. Druhy z různých konců světa se dají velmi snadno křížit a vzniká tak prostor pro nové odrůdy okrasných zahradních růží. Bohužel takto křížené růže, přestože mají nepředstavitelně krásné barvy květů mají velmi slabou vůni, která je v parfémovém průmyslu nejdůležitější. Květy růže jsou kvůli dosažení nejlepší kvality extraktu sbírány výhradně ručně brzy ráno nebo před soumrakem a musí být extrahovány ještě týž den. Nejkvalitnější odrůda růže damascena je pěstována v Bulharsku a Turecku na ohromně obrovských plantážích a tyto plantáže pokrývají 80% celosvětové potřeby. Na výrobku 1kg růžového oleje je třeba nasbírat 3000kg květů růží. Cena za 1kg růžového oleje se pohybuje přibližně na úrovni 6000, - Kč. Růžový olej je klíčovou surovinou při výrobě drtivé většiny parfémů ale i jiné kosmetiky.

Cedr , který patří mezi jehličnaté stromy roste v pohořích Himálaje a oblastech Středozemního moře. Běžně dorůstá délky přes 20 metrů a může se dožít i 1000 let. Roste v nadmořských výškách 1400 až 2500 mnm Olej získaný z cedrového dřeva je jednou z nejstarších přísad používaných v kosmetickém průmyslu. Má výraznou dřevitou, kořeněnou, pryskyřičnou vůni. Používá se jako základní tón mnoha známých oblíbených parfémů. Nesmí chybět ve výbavě žádného parfuméra.

Bílé květy jasmínu tvoří základ pro výrobu jednoho z nejdůležitějších éterických olejů. Na květiny se začínají objevovat v květnu a červnu. Vyrůstají na krátkých bočních výhoncích. Jsou žluté barvy a květiny dorůstají do velikosti přibližně jednoho centimetru. Neslouží jen ke zkrášlení okenní parapety nebo zahrádky, nebo jeho využití je velmi důležité i v kosmetickém průmyslu. Stačí maličké množství tohoto extraktu velmi výrazné aroma a jemné vůně dosáhnou energii a hladkost, které jsou pro parfém tak důležité. Jasmín pochází k Egypta a na světě existuje více než dvě stě různých odrůd. V současnosti se ho nejvíce pěstuje ve Francii a jeden kilogram extraktu jasmínu má hodnotu několik tisíc Eur. K získání jednoho kilogramu éterického oleje třeba nasbírat minimálně šest tisíc kilogramů bílých květů jasmínu. Květiny se musí sbírat před svítáním, v opačném případě by ztratily až 20% své vůně. Květy se sbírají výhradně ručně.

Ambra považují parfuméři za jeden z nejlepších stabilizátor parfémů. Její původ Vás však velmi neokouzlí. Vyskytuje se v tropických oceánech na hladině vody jako černé, voskovité a lepkavé kusy nestrávených zbytků obsahu velrybího žaludku. Čerstvá ambra nepříjemně zapáchá, ale čím je starší mění své aroma na příjemnou a zemitou. Mění se také její barva ze šedosivej až černé na zlatožlutou až jantarovou. Důležitá je však jeho účinek v parfémech a také skutečnost, že dnes se vyrábí výhradně synteticky v laboratořích. Ale i přesto je vysoce oceňována a má velkou hodnotu.