hermes parfém

 
 
 
 
Hermes Parfum

 

Hermes je luxusní francouzský dům, který založil v roce 1837 Thierry Hermes. Původně se zaměřil na jezdecké doplňky, časem se však více přeorientoval na kožené kabelky, šaty, módní doplňky a parfémy.

Pro Hermes, parfémové dobrodružství začíná v roce 1951 s vůní Eau d'Hermès, který zkomponoval Edmond Roudnitska, jeden z největších tvůrčích duchů světa vůní.

O deset let později světlo světa spatřila i dámská vůně Caléche, kterým si Hermes potvrdil své postavení ve světě parfémů. Od té doby následoval parfém za parfémem, každý podepsaný velkým jménem některého parfumistu. Příchod Jean-Claude Ellena v roce 2004 do firmy byl rozhodující krok. Jako umělec pro čichové emoce přivedl na svět unikátní vůně, které značku Hermes dostaly mezi parfemářských špičku. V roce 1961 Hermes uvedl na trh jeden ze svých nejúspěšnějších parfémů Calèche, což značku proslavilo raketovou rychlostí. O devět let později vyšel na trh první parfém pro muže Equipage. V roce 2003 byl na trh uveden další bestseller parfém Méditerranée.

 

 
 

HERMES

 
HERMES - Terre D'Hermes
Panske
S559 Alternativní vůně k parfumu

HERMES - Terre D'Hermes

390 Kč

 
 

 

Parfumy Hermès boli vytvorené v spolupráci s Maurice Maurin, Francois Maurin, Jean-Louis Sieuzac, Guy Robert, Fabrice Pellegrin, Jean Guichard, Jean-Claude Ellena, Edmond Roudnitska, Francoise Caron, Olivia Giacobetti, Akiko Kamei, Gilles Romey, Mauritius Roucel, Bernard Bourjois Ralf Schwieger a Nathalie Feisthauer.