jil sander parfém

 
 
 
 
Jil Sander Parfum

 

Jil Sander, narozená Heidemarie Jilin Sander v roce 1943, je minimalistická německá módní návrhářka a zakladatelka módního domu nesoucího její jméno. Sander vystudovala módní design a strávila 2 roky ve spojených státech jako výměnný student před tím než spromovala v textilním designu v roce 1963. Jako čerstvý absolventka pracovala v redakci ženského časopisu před tím než otevřela svůj první butik v Hamburku. Měla pouze 24 let. Butik vystavoval modely od značky Thierry Mugler a Sonia Rykiel a pomezi to dala Sander několik svých modelů. Svou první kolekci vytvořila v roce 1973 a svůj vlastní módní dům otevřela v roce 1978. Sander odešla z firmy v roce 2000 a značka nadále i navzdory několika přehmatům vydržela. Sander udělala krátký návrat do společnosti v roce 2003 ale následně v roce 2004 opět odešla.

Parfémy začala Jil Sander produkovat pomalu od začátku existence společnosti. Parfémy Pure Man a Pure Woman byly na trh uvedeny v roce 1979. Parfémy Jil Sander jsou produkovány ve spolupráci s Coty.

 

 
 

JIL SANDER

Seřadit podle: Řadit vzestupně
 
JIL SANDER - Sun
Dámske
S383 Alternativní vůně k parfumu

JIL SANDER - Sun

390 Kč
JIL SANDER - Sun Men
Panske
S573 Alternativní vůně k parfumu

JIL SANDER - Sun Men

390 Kč

 
 

 

Parfémy Jil Sander byly vytvořeny ve spolupráci s parfumistami Gilles Romey, Jacques Artarii, Thierry Wasser, Annick Menard, Pierre Bourdon, Nathalie Lorson, Ilias Ermenidis, Mark Buxton, Evelyne Boulanger, Emilie (Bevierre) Coppermann, Michel Almairac, Jacques Cavallier, Alain Astori , Christophe Raynaud, Beatrice Piquet, Sophie Labbe, Olivier Pescheux, Michel Girard, Olivier Polge, Bruno Jovanovic, Bernard Ellena, Lucas Sieuzac, Philippe Bousseton, Domitille Bertier and Sylvie Fischer.