mont blanc parfém

 
 
 
 
MontBlanc Parfum

 

MontBlanc (jindy označovaná Mont Blanc u starších produktů) je německá společnost, známá pro své jemné psací potřeby a luxusní zboží.
Společnost byla založena v roce 1908, založil ji bankéř Alfred Nehemiáš, papírník Claus-Johannes Voss a inženýr August Eberstein. Společnost začala fungovat jen jako plnička na pera. Tvorba luxusních rtů jim přinesla silnou reputaci a také jméno Mont Blanc. Podpis společnosti "bílá hvězda", který nesli jejich první produkty v roce 1913 byl inspirován nejvyšším alpským vrcholem Mont Blanc. V roce 1934 společnost změnila své jméno na Montblanc-Simplo GmbH, a představila svou první pístovou výplň pera.

V roce 1935 společnost expandovala a své portfolio rozšířila o kožené věci jako pouzdra na pera, psací notebooky, vše jako doplňky k jejich rtům. Budovy společnosti byly zničeny během druhé světové války, ale výroba pokračovala v Dánsku během přestavby.

V roce 1970 společnost Dunhill získala majoritní podíl v Montblanc a později byl koupen skupinou Richemont, která produkty Montblanc prodávala vedle dopad ostatních luxusních statcích od známých firem jako Cartier a Van Cleef & Arpels. Toto vlastnictví umožnilo Montblanc narůst do ještě větších rozměrů a sortiment se rozšířil o šperky, hodinky a samozřejmě parfémy.

První parfém uveden na trh byl ženský parfém Presence v roce 2001. Mužský parfém Starwalker byl v roce 2005 uveden na trh a součást kolekce Starwalker pero a Timewalker hodinkami. Parfémy MontBlanc jsou vyráběny ve spolupráci s Inter Parfums Inc.

 

 
 

MONT BLANC

 
MONT BLANC - Legend
Panske
S586 Alternativní vůně k parfumu

MONT BLANC - Legend

390 Kč

 
 

 

Parfémy MontBlanc byly vyrobeny ve spolupráci s parfumistami jako Michel Almairac, Pierre Bourdon, Corinne Cachen, Olivier Pescheux, Bernard Ellena and Nathalie Feisthauer.