prada parfém

 
 
 
 
PRADA Parfum

 

Italský módní dům Prada byl založen Mariem Pradou v roce 1913. Ve spolupráci se svým bratrem Martinem. Bratři spolu založili obchod na prodej kožených výrobků a zavazadel s názvem Fratelli Prada (bratři Prada) v Miláně. Obchod následně zdědila Mariovým dcera Luisa a po ní její dcera Miuiccia Prada. Ona společnost dotáhla k úspěchu jak ji známe dnes.

Společnost rozšiřovala své portfolio, uvedla na trh kabelky, boty a malé cestovní tašky. Své produkty umísťovala po prodejnách po celém světě a také otevřela druhý butik v Miláně. Také na trh uvedla dámskou módu a upper class linii Miu Miu v roce 1992. V roce 1993 uvedla na trh i pánskou módu.

Zpočátku Prada nabízela jen velmi luxusní parfémy, jako doplněk ke svým kolekcím. Každá vůně se vyznačovala jen jednou notou - květ pomeranče, fialka. První masový parfém od Prady byl na trh uveden v roce 2004 a jmenoval se Prada Eau de Parfum. Následující linie parfémů byla uvedena na trh v roce 2007 s názvem "Ephemeral Infusion". Prada vydává parfémy ve spolupráci s Puig.

 

 
 

PRADA

 
PRADA - Candy
Dámske
S409 Alternativní vůně k parfumu

PRADA - Candy

390 Kč

 
 

 

Parfémy Prada byly vyrobeny ve spolupráci s parfumistami Daniela (Roche) Andrier, Carlos Banaiáš Max Gavarry, Clement Gavarry and Miuccia Prada.