ROCHAS

 
 
 
 
Rochas Parfum

 

Rochas je francouzský módní dům, který založil Marcel Rochas v roce 1925. Od roku 1925 až do roku 1953, Marcel Rochas oblékal ženy do nadčasové módy, která zvýrazňovala ženské křivky. Dokázal předvídat potřeby a očekávání moderní ženy od začátku do poloviny 20. Století. Rochas byl první, co navrhl 2/3 kabáty a také sukně s kapsami. Také vymyslel šaty na styl mořské panny, který inspiruje módních designérů do dnes.

Společnost postupně rozšiřovala své portfolio a na trh uvedla tři parfémů: Avenue Matignon, Air Jeune a Audace v roce 1934. Během druhé světové války společnost stáhla parfémy z trhu ale v roce 1943 byl na trh uveden jejich nejslavnější parfém classic Femme a stal se jejich best sellerem. První mužská vůně byla na trh uvedena v roce 1949 s názvem Moustache.

Ve společnosti Rochas byla divize parfémů velkým úspěchem av roce 1953 Rochas zavřel designérskou divizi, aby se naplno věnoval parfémem. Zemřel v roce 1955, ale předtím si vzal mladou manželku, která měla jen 30 let v době jeho smrti. Po smrti manžela se chytila ​​kormidla společnost dovedla do multi milionového úspěchu. V roce 1971 společnost prodala. Následně společnost několikrát změnila majitele a nakonec v roce 2003 skončila v rukách Procter and Gamble.

Parfémy pro společnost zůstali stěžejní a Rochas dokonce zaměstnal svého vlastního parfuméra, kterým se stal Jean-Michel Duriez od roku 2008.

 

 
 

ROCHAS

Seřadit podle: Řadit vzestupně
 
ROCHAS - Alchimie
Dámske
S414 Alternativní vůně k parfumu

ROCHAS - Alchimie

390 Kč
ROCHAS - Rochas Man
Panske
S596 Alternativní vůně k parfumu

ROCHAS - Rochas Man

390 Kč

 
 

 

Parfémy společnosti Rochas byly vyrobeny ve spolupráci s parfumistami Jacques Cavallier, Michel Almairac, Marcel Rochas, Nicolas Mamouna, Alberto Morillas, Quest International, Jean-Michel Duriez, Edmond Roudnitska, Amandine Marie, Roger Pellegrino, Guy Robert, Theresa Roudnitska, Anne Flipo, Maurice Roucel and Christopher Sheldrake.