S.T. DUPONT

 
 
 
 
S.T.Dupont Parfum

 

ST Dupont je francouzská luxusní značka založená v roce 1872. Zakladatelem je Simon Tissot-Dupont. Společnost začínala na trhu s kabelkami a příručními taškami. Zlatý věk cestování, který vzkvétal na konci 19. Století, vytvořil poptávku po luxusních taškách, které by vydržely těžký náklad cestovatelů, kteří byli na cestách někdy i měsíce. Synové Duponta, André a Lucien začali vyrábět vysoce luxusní tašky, které byly vyrobeny pouze po jednom kuse. Říkávalo se o nich, že stojí tolik jako dům a byla to pravda. Bratři také otevřeli hotel, který se staral o jejich vysoce postavenou klientelu.

V roce 1929 jejich tašky začaly být k dispozici i v Americe, přes prodejní síť Cartier.

Inovace ve společnosti pokračovaly i během těžkých dob druhé světové války, kdy S .ť. Dupont vynalezl kapesní zapalovač, jehož vylepšený design byl patentován v roce 1952.

Společnost také vytvořila tašku pro budoucí královnu Alžbětu a také obrazovou legendu Audrey Hepburn.

Značka nabrala nový směr v roce 1973, kdy začala vyrábět luxusní pera vyrobené ze stříbra.

Parfémy byly také velmi důležitým a úspěšným přídavkem portfolia společnosti. První parfémy STDupont byly ST Dupont pour Homme and pour Femme a na trh byly uvedeny v roce 1998. Parfémy pro ST Dupont jsou vyráběny ve spolupráci s Inter Parfums Inc.

 

 
 

S.T. DUPONT

 
ST. DUPONT - St. Dupont
Dámske
S416 Alternativní vůně k parfumu

ST. DUPONT - St. Dupont

390 Kč

 
 

 

Parfémy ST Dupont byly vyrobeny ve spolupráci s parfumistami Sophie Labbe, Loc Dong, Antoine Maisondieu, Christophe Raynaud, Francoise Caron, Anne Flipo, Nathalie Gracia-Cetto, Antoine Lie, Michel Girard, Bertrand Duchaufour, Gerard Anthony, Christiane Plos and Richard Herpin.