Parfum TOM FORD - Tom Ford - €12|Samys-parfemy

 
 
 
 

TOM FORD

S599 Alternativní vůně k parfumu

TOM FORD - Tom Ford

Výrobce:TOM FORD
Kód:S50599
Dostupnost
Na skladě (Objem: 50ml): 1
Dostupnost: Do 24 hodín
Objem: 50ml: 390 Kč
Zvolte variantu:
NázevDostupnostCenaKoupit
Objem: 50ml
S50599
Do 24 hodín 390 Kč
Objem: 100ml
S100599
Do 24 hodín 728 Kč
Objem: 2ml
SV599
Do 24 hodín 26 Kč
Technické parametre:
Tabulka velikostí
:
Nákupem tohoto produktu získáte kredit ve výši 390 bodů.

Americký módní návrhář Tom Ford zaplnil v roce 2007 regály parfumerií svou novinou pro muže, kterou označil Tom Ford For Men . Květinově dřevitý parfém symbolizuje muže současné moderní doby. Parfémy Tom Ford For Men jsou připraveny zásobit Vás potřebnými dávkami nevídané originality, svůdné smyslnosti, luxusní elegance, nevyčerpatelné svěžesti a odvážným sebevědomím. Mladý muž na vrcholu sil má plnou hlavu snů, které se chystá realizovat a aby to dokázal musí zahodit šarm mladíka, který si užívá života a věnuje se bujaré zábavě. Potřebuje dávku elegance, kterou mu dokáží poskytnout parfemy Tom Ford, aby zanechal dojem mladého ale elegantního a vyzrálého muže, který ví co chce. Takový vzezření určitě nezůstane nepovšimnutým ani v řadách mladých žen, který touží po pravém muži.

Úchvatná kombinace, která dělá parfem Tom Ford For Men dokonalým v sobě ukrývá jedinečné přírodně ingredience. V úvodu na naše city zaútočí zázvor, mandarinka, olej citronového listu, bazalka, bergamot a lístek fialky, a zásobí Vás dávkou svěžesti. Srdce parfému zahrnuje květ pomerančovníku okořeněný pepřem a tabákovým listem. Závěr parfému z ambry, pačuli, dubového mechu, vetiveru a cedru zahaluje celou kompozici do smyslného závoje tepla a smyslnosti. Odhoďte zábrany, vyzkoušejte parfémy Tom Ford a obdarujte se dávkou jedinečnosti každý den během celého roku.

 

Hlava:

 • zázvor
 • Mandarinka
 • olej seznam citrónového
 • bazalka
 • bergamot
 • lístek fialky

Srdce:

 • květ tuniského pomerančovníku
 • pepř
 • tabákový list

Základ:

 • Ambra
 • pačuli Virginia
 • Dubový dělat
 • vetiver
 • ustoupit

 

Kořen zázvoru zvykne mít žlutou, okrovou ale někdy až černou barvu. Chuť kořene zázvorovníku je aromatická a výrazná a pochází z Asie. Skládá ze směsi sladce ovocné až citrusové chuti, která prochází po chvilce až do ostře pikantní. Tímto je zázvor specifický a ojedinělý. Je využíván v kuchyni, při výrobě nápojů ale i při léčení chorob. Parfuméři oblibě jeho dřevitou a teplou kořenovou vůni, která je velmi specifická. Ostrou chuť zapříčiňuje látka gingerol, která se při varných mění na zingeron, který je aromatickou látkou. Z toho důvodu se začal používat v potravinářství ale i při výrobě parfémů.

Pojmenování bergamot prý pochází z tureckého jazyka a znamená princova hruška nebo kníže hrušek. S největší pravděpodobností proto, že se na hrušku nápadně podobá svým tvarem. Jedná se o voňavé ovoce, které barvou připomíná citron a velikostí pomeranč. Pěstuje se zejména v italské Kalábrii. Pobřeží slonoviny jej používají k výrobě bergamotového oleje av Turecku z něj dělají marmelády. V kosmetickém průmyslu je důležitá svěží citrusová vůně bergamotu při výrobě jemných parfémů. Parfuméři ji mají rády i jako stabilizátor parfému. Extrakt se získává lisováním. Bergamotové silice jsou také důležitým základem chutě a vůně čaje Earl Grey.

Ambra považují parfuméři za jeden z nejlepších stabilizátor parfémů. Její původ Vás však velmi neokouzlí. Vyskytuje se v tropických oceánech na hladině vody jako černé, voskovité a lepkavé kusy nestrávených zbytků obsahu velrybího žaludku. Čerstvá ambra nepříjemně zapáchá, ale čím je starší mění své aroma na příjemnou a zemitou. Mění se také její barva ze šedosivej až černé na zlatožlutou až jantarovou. Důležitá je však jeho účinek v parfémech a také skutečnost, že dnes se vyrábí výhradně synteticky v laboratořích. Ale i přesto je vysoce oceňována a má velkou hodnotu.

Pačuli je tropická bylina s malými růžově bílými květy. Její vůně je velmi silná a proto se již stovky let používá při výrobě parfémů. Extrakt se získává z fermentovaných listů rostliny. Parfuméři používají pačuli nejen jako stabilizátor ale parfému dodá zvláštní exotický nádech a tón. Vytváření orientálních a exotických vůni by se bez ní určitě neobešlo. Její vůně připomíná směs vlhkého balzamikového dřeva a železa. Vše však spolu působí sladce a bylinkově. Pěstuje se zejména v Indonésii.

Vetiver je tráva rostoucí v tropickém podnebí. Má dlouhou a bohatou historii. V Indii ho například používají i jako žaluzie na ochranu proti slunci. Roste do výšky 1,5 až 2 ma její aromatické kořeny rostou do hloubky 30 cm. Kořeny mají jemnou zemitou, nádherně dřevitou a osvěžujícím citrusovou aroma. Na parfumérské účely se používá olej z vetiveru, který se získává destilací kořenů vodní párou. Olej patří mezi nejlepší oleje používané v orientálních parfémech, kterým dodává temperamentní tón. Kromě toho má chladící vlastnosti a používá se jako i stabilizátor.