valentino parfém

 
 
 
 
Valentino Parfum

 

Valentino je italský módní dům založený italským designérem Valentinem Garavani. Firma má několik divizí:

  • Valentino (módní divize)
  • Valentino Garavani (obuv a doplňky)
  • Valentino Roma (dámská móda "ready to wear")
  • RED Valentino (současná žena)

 

Valentino už jako dítě projevil velký zájem o módu, když pod vedením své tety ve městě Voghera pomáhal při návrzích módní kolekce. Později studoval ve Francii na École des Beaux-Arts a Chambre Syndicale de la Couture Parisienne. V roce 1959 se vrátil do Itálie a otevřel si vlastní obchod. Vysoce zhodnotil své nabyté znalosti a zkušenosti ze studia a skoro si podmanil módní trh Itálie.

V roce 1962 zaznamenal Valentino velké úspěchy, když začal oblékat ženy vysokého postavení jako Elizabeth Taylor, Audrey Hepburn a princeznu Margaret a také vytvořil sérii 6 ti šatů, které nosila Jacqueline Kennedy během roku smutku po atentátu na jejího manžela Johna Kennedyho.

Valentino a jeho partner prodali společnost v roce 1998 av roce 2007 Valentino natrvalo odešel do důchodu a stáhl se z módního světa. Parfémy pro značku Valentino byly vyráběny ve spolupráci s Procter and Gamble a od roku 2010 ve spolupráci s firmou Puig.

 

 
 

VALENTINO

 
VALENTINO - Valentino Uomo
NovinkyPanske
S601 Alternativní vůně k parfumu

VALENTINO - Valentino Uomo

390 Kč

 
 

 

Parfémy Valentino byly navrženy parfuméry Ilias Ermenidis, Francoise Caron, Alberto Morillas, Givaudan, Antoine Lie, Cecile Matton, Olivier Polge, IFF, Edouard Flechier, Daniela (Roche) Andrier, Harry Fremont, Olivier Crespo, Oliver Crespo and Hamid Merati-Kashan.