yves saint laurent parfém

 
 
 
 
Yves Saint Laurent Parfum

 

Yves Saint Laurent je francouzský módní dům, který založil Yves Henri Donat Mathieu-Saint-Laurent. Dům a návrhář se často zkracují na YSL.

Laurentova kariéra v módě začala v útlém věku 17 let, kdy působil jako asistent u Christian Dior. Když měl Laurent 21 let, Dior zemřel a on byl jmenován ředitelem módního domu. Jako mladý chlap, byl v roce 1960 povolán do alžírské války a ztratil svůj post ve společnosti DIOR. Vojenská služba a zoufalství nad ztrátou svého postavení vedlo k pobytu v nemocnici. Po krátkém období zotavení, Laurent založil vlastní módní společnost a stal se jedním z nejvlivnějších módních návrhářů let 1960 až 1970. Laurent stal se známý pro jeho nádherně šité Dámské kostýmy a také se mu připisuje zásluha za první dámské kostýmy. Yves Saint Laurent zemřel v roce 2008.

Kosmetika a parfémy byly dlouhodobě součástí portfolia společnosti. První parfém byl "Y for women" a na trh byl uveden v roce 1964. Y a ještě několik parfémů například Rive Gauche (1970), Opium (1977), pánská vůně Kourous (1981), a Paris (1983) se staly best seller společnosti. Společnost si nadále získává fanoušky současnými verzemi parfémů Baby Doll (2000), Elle (2007) a La Nuit de l'Homme (2009). YSL nabízí své parfémy ve spolupráci s L'Oreal Group.

 

 
 

YVES SAINT LAURENT

Seřadit podle: Řadit vzestupně
 
YVES SAINT LAURENT - Belle D`Opium
Dámske
S431 Alternativní vůně k parfumu

YVES SAINT LAURENT - Belle D`Opium

390 Kč
YVES SAINT LAURENT - Cinema
Dámske
S432 Alternativní vůně k parfumu

YVES SAINT LAURENT - Cinema

390 Kč
YVES SAINT LAURENT - Elle
Dámske
S433 Alternativní vůně k parfumu

YVES SAINT LAURENT - Elle

390 Kč
YVES SAINT LAURENT - La Nuit De L'Homme
Panske
S605 Alternativní vůně k parfumu

YVES SAINT LAURENT - La Nuit De L'Homme

390 Kč
YVES SAINT LAURENT - Opium
Dámske
S434 Alternativní vůně k parfumu

YVES SAINT LAURENT - Opium

390 Kč

 
 

 

Parfémy pro Yves Saint Laurent byly vytvořeny ve spolupráci s parfuméry Karine Dubreuil, Jean Amici, Ralf Schwieger, Cecile Matton, Jacques Cavallier, Olivier Crespo, Jean-Claude Ellena, Jean-Francois Latty, Pierre Bourdon, Annick Menard, Anne Flipo, Pierre Wargnye , Dominique Ropion, Olivier Polge, Carlos Banaiáš Juliette Karagueuzoglou, Alberto Morillas, Loc Dong, Honorine Blanc, Nathalie Lorson, Marie Salamagne, Jean-Louis Sieuzac, Amandine Marie, Sophia Grojsman, Laurent Bruyere, Sophie Labbe and Daniela (Roche) Andrier .