Parfum YVES SAINT LAURENT - Belle D`Opium - €12|Samys-parfemy

 
 
 
 

YVES SAINT LAURENT

S431 Alternativní vůně k parfumu

YVES SAINT LAURENT - Belle D`Opium

Kód:S50431
Dostupnost
Toto zboží není v současné době k dispozici.
Dostupnost: Do 24 hodín
Objem: 50ml: 390 Kč
Zvolte variantu:
NázevDostupnostCenaKoupit
Objem: 50ml
S50431
Do 24 hodín 390 Kč
Objem: 100ml
S100431
Do 24 hodín 728 Kč
Objem: 2ml
SV431
Do 24 hodín 26 Kč
Technické parametre:
Tabulka velikostí
:
Nákupem tohoto produktu získáte kredit ve výši 390 bodů.

Yves Saint Laurent, návrhář alžírského původu představil světu a zejména všech ženám v roce 2011 novinku s názvem Belle D'Opium , která představuje novější verzi svého předchůdce z roku 2009, který se jmenoval Opium. Luxusní orientální parfém s květinovými esencemi a závojem dřevitých tónů je znakem šarmu, přepychu, luxusu a nejlepší kvality. Nejvíce se hodí k náročným ženám s vysokými požadavky, které přesně chtějí co chtějí. Silná osobnost ženy, která je fascinující, vzrušující, rafinovaná, dráždivý, svůdná a elegantní potřebuje po boku rovnocenné partnera, kterými parfemy Yves Saint Laurent opravdu jsou. Žena toužící po obdivu, pozornosti a sledovanosti se dočká neutuchajících ovací a nekončících romantických návrhů z mužské strany.

Parfémy Yves Saint Laurent jsou speciálně díky použití vzácných a drahých ingrediencí té nejvyšší kvality. Při prvních dojmech při setkání s parfémem Belle D'Opim Vás okouzlí mandarinka, gardénie, jasmín a lilie Casablanca. Střední tóny jsou v režií mixu ovocných tónů, kadidla, tabáku a štiplavého bílého pepře. Kouzlem smyslnosti nás zahalí dřevité tóny santalového dřeva, pačuli a jantaru. Parfémy Yves Saint Laurent oceníte nejvíce při slavnostních událostech a výjimečných příležitostech, kdy dokážou jedinečnou atmosféru ještě více zvýraznit a zanechat ve Vás ještě více velkolepý dojem.

 

Hlava:

 • Mandarinka
 • Gardenia
 • jasmín
 • lilie Casablanca

Srdce:

 • kadidlo
 • broskev
 • tabák
 • ovocné tóny
 • bílý pepř

Základ:

 • santalové dřevo
 • pačuli
 • Jantar

 

 

Bílé květy jasmínu tvoří základ pro výrobu jednoho z nejdůležitějších éterických olejů. Na květiny se začínají objevovat v květnu a červnu. Vyrůstají na krátkých bočních výhoncích. Jsou žluté barvy a květiny dorůstají do velikosti přibližně jednoho centimetru. Neslouží jen ke zkrášlení okenní parapety nebo zahrádky, nebo jeho využití je velmi důležité i v kosmetickém průmyslu. Stačí maličké množství tohoto extraktu velmi výrazné aroma a jemné vůně dosáhnou energii a hladkost, které jsou pro parfém tak důležité. Jasmín pochází k Egypta a na světě existuje více než dvě stě různých odrůd. V současnosti se ho nejvíce pěstuje ve Francii a jeden kilogram extraktu jasmínu má hodnotu několik tisíc Eur. K získání jednoho kilogramu éterického oleje třeba nasbírat minimálně šest tisíc kilogramů bílých květů jasmínu. Květiny se musí sbírat před svítáním, v opačném případě by ztratily až 20% své vůně. Květy se sbírají výhradně ručně.

Santalové dřevo je již více než 2500 let používány například při náboženských obřadech a rituálech v Indii a Číně. Jedná se o listnaté stromy s aromatickým dřevem. Santalové dřevo se pro vysoký obsah vonných silic používá nejen v léčitelství ale také v kosmetickém průmyslu. Pro potřeby parfumérů se extrakt získává destilací z rozdrcených kořenů a kmene. Santalové dřevo je žluté a těžké s jemnými vlákny. V kosmetickém průmyslu má značný význam jako stabilizátor. Na rozdíl od jiných aromatických dřev si svoji vůni zanechává během několika let. Nejvíce je však oblíbené kvůli balzámovitou a dřevitým tónům, které zanechává ve výsledné vůni parfému. Santalové stromy se pěstují v Austrálii a Indii, kde jsou zákonem chráněné.

Pačuli je tropická bylina s malými růžově bílými květy. Její vůně je velmi silná a proto se již stovky let používá při výrobě parfémů. Extrakt se získává z fermentovaných listů rostliny. Parfuméři používají pačuli nejen jako stabilizátor ale parfému dodá zvláštní exotický nádech a tón. Vytváření orientálních a exotických vůni by se bez ní určitě neobešlo. Její vůně připomíná směs vlhkého balzamikového dřeva a železa. Vše však spolu působí sladce a bylinkově. Pěstuje se zejména v Indonésii.

Jantar je pryskyřice, která pochází ze smrku. Její nejběžnější barva je žlutá, ale můžeme se setkat is barvou do červena, bílá, ale může být i průhledná. Vypadá jako med, chová se jako smůla, je lepivá a výtažek z ní má kouřový odér a používá se pro základy s vůní kůže. Parfuméři jejím použitím vědí dosáhnout pudrovité, teplé a dramatické tóny.