Parfum YVES SAINT LAURENT - Elle - €12|Samys-parfemy

 
 
 
 

YVES SAINT LAURENT

S433 Alternativní vůně k parfumu

YVES SAINT LAURENT - Elle

Kód:S50433
Dostupnost
Toto zboží není v současné době k dispozici.
Dostupnost: Do 24 hodín
Objem: 50ml: 390 Kč
Zvolte variantu:
NázevDostupnostCenaKoupit
Objem: 50ml
S50433
Do 24 hodín 390 Kč
Objem: 100ml
S100433
Do 24 hodín 728 Kč
Objem: 2ml
SV433
Do 24 hodín 26 Kč
Technické parametre:
Tabulka velikostí
:
Nákupem tohoto produktu získáte kredit ve výši 390 bodů.

Parfém Elle se jako novinka návrháře Yves Saint Laurent objevil poprvé na regálech parfumerií v roce 2007. Velmi rychle si získal své fanynky mladší i vyšší kategorie především díky originálnímu složení. Vznešené parfémy Yves Saint Laurent jsou správnou volbou pro nepředvídatelnou a nespoutanou ženu, která si užívá život plnými doušky každý den. Parfémy Elle Vám dodají jedinečnost, ženskost, eleganci a šarm. Nechte parfem Elle splnit všechny Vaše sny a touhy a nechte ho Vaši vášeň unést na nejromantičtější místo na zemi kde najdete opravdovou pravou lásku na celý život.

Parfém Yves Saint Laurent Elle by se dal stručně charakterizovat jako moderní klasika. Květinový parfem s dřevitým nádechů Vás na počátku okouzlí závanem svěžího citrónu, jemné pivoňky a exotického liči. V srdci na Vaše smysly čeká jasmín, růže, frézie a pikantní růžový pepř. Omámená krásnými tóny něžnosti se v závěru zahalíte do závoje tepla a smyslnosti v podobě esencí vetiveru, pačuli, cedru a ambrette. Parfemy Yves Saint Laurent přinesou potěšení Vašim smyslem a podtrhnou Vaši smyslnost během celého dne v práci nebo na výjimečné slavnosti.

 

Hlava:

 • citron Amalfi
 • pivónia
 • Litchi

Srdce:

 • jasmín
 • růžový pepř
 • růže
 • Freesia

Základ:

 • vetiver
 • pačuli
 • ustoupit
 • ambrette

 

 

Pivoňka patří mezi jednu nejkrásnějších a nejvděčnějších zahradních trvalek, které v zahrádkách rostou jako keřového nebo bylinné rostliny. Víme je nalézt na každém kontinentu severní polokoule a existuje jich více než 33 druhů. Všechny druhy mají však jeden společný jmenovatel a tím je příjemná vůně kterou zkrášlují své okolí. Kvetou většinou počátkem léta. V parfémovém průmyslu našla pivoňka své uplatnění díky svým velmi svěžím květinovým tónům, které se velmi době hodí pro použití a párování k ostatním květinovým aroma. Nejvíce se hodí k jemným tónům růže v dámských parfémech.

květy růží se umíme potkat skoro všude na severní polokouli naší planety v mírném podnebném pásmu. Velmi oblíbená je jako okrasná rostlina skoro každé domácnosti v interiérovém nebo exteriérovém provedení. Mohou dorůstat až do výšky až 7 metrů, ale existují i minimalistické odrůdy. Můžeme se setkat s více než 100 různými druhy. Druhy z různých konců světa se dají velmi snadno křížit a vzniká tak prostor pro nové odrůdy okrasných zahradních růží. Bohužel takto křížené růže, přestože mají nepředstavitelně krásné barvy květů mají velmi slabou vůni, která je v parfémovém průmyslu nejdůležitější. Květy růže jsou kvůli dosažení nejlepší kvality extraktu sbírány výhradně ručně brzy ráno nebo před soumrakem a musí být extrahovány ještě týž den. Nejkvalitnější odrůda růže damascena je pěstována v Bulharsku a Turecku na ohromně obrovských plantážích a tyto plantáže pokrývají 80% celosvětové potřeby. Na výrobku 1kg růžového oleje je třeba nasbírat 3000kg květů růží. Cena za 1kg růžového oleje se pohybuje přibližně na úrovni 6000, - Kč. Růžový olej je klíčovou surovinou při výrobě drtivé většiny parfémů ale i jiné kosmetiky.

Frézie je hlíznatá rostlina s krásnými křehkými květy potěší každého pěstitele. Je pojmenována po svém objeviteli, který ji našel v africké poušti. Její květy jsou převážně žluté, oranžové, červené nebo fialové barvy. Trvanlivé, odolné a voňavé květy si oblíbili nejen pěstitelé ale i parfuméři. Jejich vůně příjemná a sladká, ale přesto není těžká. Nádherný voňavý kvítek symbolizuje nevinnost. Lahodnou vůni ve správné intenzitě vyzařuje na dlouhou vzdálenost. Vůně frézie je od jiných květin odlišná svou kořeněnou ale svěžím aroma.

Vetiver je tráva rostoucí v tropickém podnebí. Má dlouhou a bohatou historii. V Indii ho například používají i jako žaluzie na ochranu proti slunci. Roste do výšky 1,5 až 2 ma její aromatické kořeny rostou do hloubky 30 cm. Kořeny mají jemnou zemitou, nádherně dřevitou a osvěžujícím citrusovou aroma. Na parfumérské účely se používá olej z vetiveru, který se získává destilací kořenů vodní párou. Olej patří mezi nejlepší oleje používané v orientálních parfémech, kterým dodává temperamentní tón. Kromě toho má chladící vlastnosti a používá se jako i stabilizátor.

Ambrette je aromatická rostlina původem z Indie, známé pro svou nezaměnitelné aroma a léčitelské účinky. Velmi dlouho byl využíván jako rostlinná náhrada biologického pižma při vytváření těch nejlepších parfémů. Semínka, lusky, listy a výhonky se používají také v gastronomii a pochutnávají si na něm ti největší gurmáni. Olej pro využití v kosmetickém průmyslu se získává lisováním semínek. Jeho extrakt dodává vůni sametovou jemnost.