Parfém hudba

 
 
 
 

Parfém hudba

Parfém může být v hudební metafoře tak, že obsahuje tři noty vytvářející harmonický akord vůně. Jednotlivé noty se nám představují postupně s plynutím času. Nejlépe noty se objeví jako první, následně nás to zavede hlouběji k středním tónům a hlouběji tóny se objevují v poslední fázi. Tyto noty jsou vytvořeny velmi pozorně na základě znalosti o vypařování parfému.

  • Nejlépe tóny:

je to vůně, která je vnímána bezprostředně po aplikaci parfému. Horní tóny sestávají z lehkých malých molekul, které se rychle vypaří. Vytvářejí první dojem z parfému a proto jsou velmi důležité při prodeji parfému. Kompozice tvořící vrchní noty mají velmi silnou vůni, jsou velmi těkavé a rychle se uvolní. Obvykle jsou to citrusové vůně a zázvor. Jsou také nazývány jako hlava parfému a obvykle trvají asi pět minut.

  • Střední tóny:

Je to vůně parfému, která se vynořuje pak, jak odezněly vysoké tóny. Střední tóny vytvářejí srdce nebo hlavní tělo parfému a obvykle jsou to měkčí vůně. Levandule a růže jsou typickými středními tóny. Jmenují se také srdeční tóny a obvykle trvají 10 - 60 minut.

  • Nízké tóny:

Vůně parfému, která se objeví po tom jak odezní střední tóny. Střední a nízké tóny tvoří základní téma parfému. Přinášejí hloubku a pevnost parfému a skládají se z velkých a těžkých molekul, které se odpařují velmi pomalu. Kompozice této třídy vůní jsou vnímány přibližně až 30 minut po aplikaci parfému.