lanvin parfém

 
 
 
 
LANVIN Parfum

 

LANVIN je francouzský módní dům, který založila designérka Jeanne-Marie Lanvin. Vyučila se za krejčovou a kloboučnické v Paříži. Její vstup do módního světa se píše od tehdy jako vytvořila krásné oblečení pro svou dceru Marguerite. Lidé se na ty šaty začali ptát a také se chtěli podobný oděv zakoupit. Lanvin vstoupila do Syndicat de la Couture ("unie šiček") v roce 1909. Nebylo to dávno předtím než začala šít modely pro maminky a ne jejich ratolesti. Lanvin začala být úspěšná a její portfolio se postupně rozrůstalo. Začal tvořit i pánskou módu.

Největší úspěch Lanvin byl v roce 1924, kdy otevřela parfémovou divizi Lanvin Parfums. První parfém společnosti "My Sin" vyšel na trh v roce 1924. Nejúspěšnější vůně společnosti Arpège byla vydána na trh v roce 1927 a zaznamenala obrovský úspěch a je stále v produkci.

Jeanne Lanvin zemřela v roce 1946 a dcera Marguerite se chopila rodinného kormidla. Společnost zůstala v rukou Lanvin až do roku 1989. Módní dům tehdy přešel pod kontrolu společnosti Harmonie SA a Elber Albanz je aktuální kreativní ředitel. Vydání parfémů Lanvin byly velmi sporadické, začali v 60 tých letech dokud se vlastníkem licence nestalo L'Oreal v roce 1990.

 

 
 

LANVIN

Seřadit podle: Řadit vzestupně
 
LANVIN - Arpege Pour Homme
Panske
S584 Alternativní vůně k parfumu

LANVIN - Arpege Pour Homme

390 Kč
LANVIN - Eclat D'Arpege
NovinkyDámske
S397 Alternativní vůně k parfumu

LANVIN - Eclat D'Arpege

390 Kč

 
 

 

Parfémy Lanvin byly vyrobeny ve spolupráci s parfumeriích jako Paul VACHERIE, Andre Fraysse, Olivier Pescheux, Shyamala Maisondieu, Sonia Constant, Karine Dubreuil, Anne Flipo, Domitille Bertier, Alberto Morillas, Antoine Maisondieu, Madame Zed, Francis Kurkdjian, Honorine Blanc, Francois Robert and Lena Pierotti.