Parfum LANVIN - Arpege Pour Homme - €12|Samys-parfemy

 
 
 
 

LANVIN

S584 Alternativní vůně k parfumu

LANVIN - Arpege Pour Homme

Výrobce:LANVIN
Kód:S50584
Dostupnost
Na skladě (Objem: 50ml): 3
Dostupnost: Do 24 hodín
Objem: 50ml: 390 Kč
Zvolte variantu:
NázevDostupnostCenaKoupit
Objem: 50ml
S50584
Do 24 hodín 390 Kč
Objem: 100ml
S100584
Do 24 hodín 728 Kč
Objem: 2ml
SV584
Do 24 hodín 26 Kč
Technické parametre:
Tabulka velikostí
:
Nákupem tohoto produktu získáte kredit ve výši 390 bodů.

Pařížský módní dům Lanvin přišel v roce 2005 na trhu se svou novinkou, kterou nazval Arpege Pour Homme. Orientální parfém s výrazným dřevitým podtónem dělá svého nositele neodolatelným. Parfem Arpege Pour Homme bude nejlépe připadat na šarmantním, svůdném, rafinovaném a dynamickém muži. Při významných událostech a slavnostech parfém Lanvin vyzvedne Vaše sebevědomí, charisma, eleganci a osobnost, abyste ve všech přítomných zanechali ten nejlepší dojem a aby se o Vás ještě velmi dlouho mluvilo. Takové vystupování před publikem s kladným ohlasem se může pro Vás stát vstupenkou do nových sfér, dalším stupínkem ve Vaší slibné kariéře nebo klíčem k odemknutí každého ženského srdce.

Parfémy Arpege Pour Homme francouzské značky Lanvin použitím jedinečných ingrediencí a jejich správnému vyvážení vytvářejí dojem neodolatelné harmonie, která okouzlí nejen Vás ale i Vaše okolí. První tóny parfému patří čerstvým hořkým pomerančem a šťavnaté mandarince na pozadí s růžovým pepřem a neroli. Něžné srdce parfému tvoří kytice jasmínu a kosatce, které ozvláštňuje špetka muškátového oříšku. Smyslný závěr je utvořen ze santalového dřeva, fazole tonka, pačuli a vanilky a společně vytvářejí hřejivý závoj, který zahaluje celou kompozici. Parfemy Arpege Pour Homme z dílny slavných Lanvin si budete nejlépe užívat během večera a na významných slavnostních událostech.

 

Hlava:

 • růžový pepř
 • Mandarinka
 • neroli
 • horký pomaranč

Srdce:

 • muškátový oříšek
 • kosatec
 • jasmín

Základ:

 • santalové dřevo
 • fazole tonka
 • pačuli
 • vanilka

 

 

Olej neroli se získává destilací květu hořkého pomerančovníku Citrus aurantium. Jeho květy se sbírají ručně pouze během krátkého období. Znali ho už v 17. století. Kromě parfémů použití si díky krásné aromatické vůni našel své místo i v aromaterapii a při masážích. Dodává parfému jemnou nasládlou a hlubokou vůni.

Kosatec je velmi zvláštní květina a zejména díky tomu, že se jedná o velmi křehký kvítek. Názor kosatec, resp. iris pochází z řeckého slova a znamená duha. Určitě i proto, že jeho květy jsou k dispozici všech barev duhy ve všech koutech světa. I jeho okrasné lístky vytvářejí velmi pěkný celkový dojem. Už ve starověku se používaly na výrobu léčivých přípravků, ale také parfémů. Pokud byste kosatec jako květinu dostali do daru, vězte že představuje hluboké city. Obecně je oslnivý a jedinečný kosatec znakem odvahy a obdivu.

Bílé květy jasmínu tvoří základ pro výrobu jednoho z nejdůležitějších éterických olejů. Na květiny se začínají objevovat v květnu a červnu. Vyrůstají na krátkých bočních výhoncích. Jsou žluté barvy a květiny dorůstají do velikosti přibližně jednoho centimetru. Neslouží jen ke zkrášlení okenní parapety nebo zahrádky, nebo jeho využití je velmi důležité i v kosmetickém průmyslu. Stačí maličké množství tohoto extraktu velmi výrazné aroma a jemné vůně dosáhnou energii a hladkost, které jsou pro parfém tak důležité. Jasmín pochází k Egypta a na světě existuje více než dvě stě různých odrůd. V současnosti se ho nejvíce pěstuje ve Francii a jeden kilogram extraktu jasmínu má hodnotu několik tisíc Eur. K získání jednoho kilogramu éterického oleje třeba nasbírat minimálně šest tisíc kilogramů bílých květů jasmínu. Květiny se musí sbírat před svítáním, v opačném případě by ztratily až 20% své vůně. Květy se sbírají výhradně ručně.

Fazole tonka pochází z Jižní Ameriky a její semena jsou černé barvy a její povrch je vrásčitý. Je častou součástí mnoha parfémů, ale používá se i v ostatních kosmetických prostředcích kvůli své specifické aroma. Její aroma je ostřejší a připomíná trochu vůni mandlí. Její vůně je velmi intenzivní proto ji třeba používat ve správných množstvích. Aroma se nejvíce uvolňuje po jejím nastrouhání. Jako koření je velmi oblíbená v gastronomii, například i při přípravě dezertů. Její aroma může lišit i podle toho zda je použita v teplých nebo studených pokrmech.

Pačuli je tropická bylina s malými růžově bílými květy. Její vůně je velmi silná a proto se již stovky let používá při výrobě parfémů. Extrakt se získává z fermentovaných listů rostliny. Parfuméři používají pačuli nejen jako stabilizátor ale parfému dodá zvláštní exotický nádech a tón. Vytváření orientálních a exotických vůni by se bez ní určitě neobešlo. Její vůně připomíná směs vlhkého balzamikového dřeva a železa. Vše však spolu působí sladce a bylinkově. Pěstuje se zejména v Indonésii.